23185 constituents have sent 197970 total messages to legislators.
School Name | Number of Constituents |
(School not provided) | 7798 |
Whitney Young | 939 |
Nettelhorst | 390 |
Alcott | 389 |
Bell | 365 |
De Diego | 358 |
Mather | 344 |
Prieto | 332 |
Blaine | 316 |
Coonley | 303 |
Burley | 298 |
Northside College Prep | 297 |
Lincoln | 296 |
Edison | 254 |
Sauganash | 248 |
Waters | 243 |
Hawthorne | 228 |
Ebinger | 227 |
Lane Tech | 215 |
Edgebrook | 205 |
Oriole Park | 205 |
Kelvyn Park | 198 |
Payton College Prep | 190 |
Franklin | 185 |
LaSalle | 179 |
Inter-American | 170 |
Garvy, John | 152 |
Burr | 150 |
Disney II | 149 |
Onahan | 146 |
Lincoln Park | 135 |
Thorp, O. A. | 135 |
Decatur | 130 |
LaSalle II | 126 |
Sutherland | 125 |
Peterson | 124 |
Murphy | 121 |
Stone | 117 |
Wildwood | 114 |
null | 114 |
Edison Park | 113 |
Ravenswood | 110 |
Ariel | 107 |
Ogden International | 106 |
Haines | 105 |
Audubon | 103 |
Belding | 102 |
Von Steuben | 101 |
Dever | 100 |
South Loop | 100 |
Disney | 93 |
Hamilton | 93 |
Beaubien | 92 |
Skinner West | 90 |
Smyser | 82 |
Ray | 80 |
Darwin | 78 |
Newberry | 73 |
Pulaski | 72 |
Canty | 71 |
Drummond | 71 |
Lake View | 69 |
Mayer | 68 |
Peirce | 68 |
Falconer | 66 |
Sheridan | 66 |
Skinner North | 66 |
Hitch | 65 |
Jones College Prep | 64 |
Locke, Josephine | 64 |
Pritzker | 63 |
Chicago Academy EL | 62 |
Lenart | 59 |
Portage Park | 59 |
Galileo | 54 |
Norwood Park | 52 |
Stock | 52 |
Reavis | 50 |
Ogden | 49 |
Farnsworth | 48 |
McDade | 48 |
Taft | 48 |
Agassiz | 47 |
Mt. Greenwood | 47 |
Sayre | 44 |
Kelly | 40 |
Bateman | 39 |
Suder | 39 |
Jackson, Andrew | 37 |
Murray | 36 |
Roosevelt | 36 |
University of Chicago - NKO | 36 |
Lindblom | 35 |
CICS - Bucktown | 32 |
Eberhart | 32 |
Keller | 32 |
Reilly | 31 |
Sabin | 31 |
Goethe | 30 |
Belmont-Cragin | 29 |
Curie | 28 |
Armstrong, George | 27 |
CICS - Irving Park | 27 |
Palmer | 27 |
McPherson | 26 |
Otis | 26 |
Irving | 25 |
Albany Park | 24 |
Boone | 24 |
Hay | 24 |
Jahn | 24 |
Dirksen | 22 |
Jamieson | 22 |
Marquette | 22 |
Burbank | 21 |
Finkl | 21 |
Jungman | 21 |
Prescott | 21 |
Chappell | 20 |
Clissold | 20 |
Gray | 20 |
Juarez | 19 |
Telpochcalli | 19 |
Columbus | 18 |
Hibbard | 18 |
Kenwood | 18 |
Kinzie | 18 |
Namaste | 18 |
Rogers | 18 |
Cameron | 17 |
Goudy | 17 |
Schubert | 17 |
Social Justice | 17 |
Chavez | 16 |
Marsh | 16 |
Trumbull | 16 |
Vick | 16 |
Chase | 15 |
Hernandez | 15 |
Kozminski | 15 |
New Field | 15 |
Bridge | 14 |
Hanson Park | 14 |
Funston | 13 |
Talcott | 13 |
Zapata | 13 |
Healy | 12 |
Holden | 12 |
Hyde Park | 12 |
Lyon | 12 |
Prosser | 12 |
Salazar | 12 |
Senn | 12 |
Stockton | 12 |
Volta | 12 |
Daley | 11 |
Hampton | 11 |
Kennedy | 11 |
Lowell | 11 |
Ward, James | 11 |
Barry | 10 |
Cassell | 10 |
Clemente | 10 |
Clinton | 10 |
Crane Tech Prep | 10 |
Evergreen | 10 |
Haugan | 10 |
Henry | 10 |
Manley | 10 |
Nightingale | 10 |
North-Grand | 10 |
Reinberg | 10 |
Washington High School | 10 |
Beasley | 9 |
Brighton Park | 9 |
Byrne | 9 |
Foreman | 9 |
Greene | 9 |
Hayt | 9 |
Jenner | 9 |
Little Village | 9 |
McCormick | 9 |
Moos | 9 |
Morgan Park | 9 |
Saucedo | 9 |
Schurz | 9 |
Seward | 9 |
Solomon | 9 |
Uplift | 9 |
Academy for Global Citizenship | 8 |
Brentano | 8 |
Bronzeville | 8 |
Chicago Academy HS | 8 |
Chicago Ag | 8 |
Kellogg | 8 |
King College Prep | 8 |
McAuliffe | 8 |
Mitchell | 8 |
Peck | 8 |
Pershing West | 8 |
Prussing | 8 |
Sawyer | 8 |
Shields | 8 |
Stevenson | 8 |
Woodlawn | 8 |
Young Women's Leadership | 8 |
Budlong | 7 |
Carpenter | 7 |
Carroll/Rosenwald | 7 |
Corliss | 7 |
Dawes | 7 |
Erie | 7 |
Hammond | 7 |
Linne | 7 |
Mozart | 7 |
New Millennium | 7 |
Northside Learning Center | 7 |
Ortiz de Dominguez | 7 |
Walsh | 7 |
Amundsen | 6 |
Beidler | 6 |
Bouchet | 6 |
Burroughs | 6 |
Carnegie | 6 |
Cooper | 6 |
Courtenay | 6 |
Gillespie | 6 |
Hale | 6 |
Harte | 6 |
Hoyne | 6 |
Nixon | 6 |
Orr Academy | 6 |
Poe | 6 |
Ruiz | 6 |
Scammon | 6 |
Swift | 6 |
Twain | 6 |
University of Chicago - Donoghue | 6 |
V.O.I.S.E. | 6 |
Whittier | 6 |
Williams Prep | 6 |
Addams | 5 |
Alcott High School | 5 |
Austin Polytech | 5 |
Avondale | 5 |
Beard | 5 |
Bogan | 5 |
CICS - Northtown | 5 |
Casals | 5 |
Chicago High School for the Arts | 5 |
Chicago Military Academy | 5 |
Durkin Park | 5 |
Gale | 5 |
Gallistel | 5 |
Hope | 5 |
Hurley | 5 |
Kanoon | 5 |
Kilmer | 5 |
Manierre | 5 |
Northwest | 5 |
Piccolo | 5 |
Rickover Naval Academy | 5 |
Simeon | 5 |
Sumner | 5 |
TEAM | 5 |
Talman | 5 |
Tilton | 5 |
Washington, George | 5 |
Westinghouse | 5 |
Barnard | 4 |
Brunson | 4 |
CICS - West Belden | 4 |
Carson | 4 |
Castellanos | 4 |
Dixon | 4 |
Earhart | 4 |
Field | 4 |
Garvey | 4 |
Hamline | 4 |
Lee | 4 |
Marshall Middle | 4 |
McClellan | 4 |
Passages | 4 |
Pickard | 4 |
Taylor | 4 |
Tilden | 4 |
Whitney | 4 |
Woods | 4 |
ASPIRA Haugan | 3 |
Air Force Academy High School | 3 |
Ames | 3 |
Andersen | 3 |
Barton | 3 |
Bethune | 3 |
Black | 3 |
Brooks College Prep | 3 |
Burnside | 3 |
CICS - Basil | 3 |
Chicago Virtual Charter School | 3 |
Chicago Vocational | 3 |
Clay | 3 |
Cleveland | 3 |
Copernicus | 3 |
Crown | 3 |
Dulles | 3 |
Dunbar | 3 |
Dyett | 3 |
Edwards | 3 |
Farragut | 3 |
Fermi | 3 |
Fulton | 3 |
Gage Park | 3 |
Graham | 3 |
Gresham | 3 |
Gunsaulus | 3 |
Hancock | 3 |
Hedges | 3 |
Hefferan | 3 |
Hirsch | 3 |
Hope Institute | 3 |
Jordan | 3 |
Lafayette | 3 |
Legacy | 3 |
Logandale | 3 |
McCutcheon | 3 |
McKay | 3 |
McKinley Park | 3 |
Monroe | 3 |
Morrill | 3 |
O'Toole | 3 |
Pasteur | 3 |
Perez | 3 |
Phoenix Military Academy | 3 |
Raby | 3 |
Randolph | 3 |
Shoesmith | 3 |
Stewart | 3 |
Sullivan HS | 3 |
Turner-Drew | 3 |
Williams | 3 |
World Language H.S. | 3 |
ASPIRA - Mirta Ramirez | 2 |
Banneker | 2 |
Beethoven | 2 |
Blair | 2 |
Bright | 2 |
Brown, Ronald | 2 |
Brown, William | 2 |
CICS - Washington Park | 2 |
CICS - Wrightwood | 2 |
Cardenas | 2 |
Carver | 2 |
Carver Military Academy | 2 |
Chicago Discovery | 2 |
Chicago Mathematics and Science Academy | 2 |
Chopin | 2 |
Claremont | 2 |
Cook | 2 |
Corkery | 2 |
Davis, N. | 2 |
Douglass | 2 |
Ericson | 2 |
Everett | 2 |
Faraday | 2 |
Gary | 2 |
Global Visions | 2 |
Greeley | 2 |
Gregory | 2 |
Grimes/Fleming | 2 |
Harvard | 2 |
Henderson | 2 |
Herzl | 2 |
Hubbard | 2 |
Johnson | 2 |
Julian | 2 |
King | 2 |
Kipling | 2 |
Lara | 2 |
Lawndale | 2 |
Libby | 2 |
Lloyd | 2 |
Lozano | 2 |
Mann | 2 |
May | 2 |
Melody | 2 |
Metcalfe | 2 |
Mireles | 2 |
Montefiore | 2 |
Multicultural Arts School | 2 |
Neil | 2 |
Nicholson | 2 |
Ninos Heroes | 2 |
Noble Street - Rauner | 2 |
Noble Street - UIC | 2 |
O'Keeffe | 2 |
Owen | 2 |
Parkside | 2 |
Perspectives - Calumet | 2 |
Pilsen | 2 |
Revere | 2 |
Richards Career Academy | 2 |
Robeson | 2 |
Roque de Duprey | 2 |
Ryerson | 2 |
Sandoval | 2 |
Schmid | 2 |
School of Leadership | 2 |
Smith | 2 |
Smyth | 2 |
Steinmetz | 2 |
Stowe | 2 |
Tarkington | 2 |
Thorp, James N. | 2 |
UNO - Archer Heights South | 2 |
University of Chicago - Woodson | 2 |
Vaughn Occupational | 2 |
Wacker | 2 |
Warren | 2 |
Wells High School | 2 |
ACE Tech Charter | 1 |
ACT Charter School | 1 |
Altgeld | 1 |
Amandla | 1 |
Armour | 1 |
Avalon Park | 1 |
Bennett | 1 |
Best Practice | 1 |
Bradwell | 1 |
Brennemann | 1 |
Bronzeville Lighthouse | 1 |
Burnham/Anthony | 1 |
CICS - Avalon | 1 |
CICS - Ellison | 1 |
CICS - Lloyd Bond Academy | 1 |
CICS - Longwood | 1 |
CSW Career Academy | 1 |
Caldwell | 1 |
Canter | 1 |
Chicago Academy for Advanced Technology | 1 |
Christopher | 1 |
Clark Academic Prep | 1 |
Columbia Explorers | 1 |
Cuffe | 1 |
Curtis | 1 |
Davis, Miles | 1 |
DePriest | 1 |
DeVry Advantage High School | 1 |
Delano | 1 |
Deneen | 1 |
Dewey | 1 |
Dodge | 1 |
Drake | 1 |
DuSable Leadership | 1 |
Dumas | 1 |
Dvorak | 1 |
Earle | 1 |
Evers | 1 |
Fernwood | 1 |
Fiske | 1 |
Foster Park | 1 |
Frazier International | 1 |
Frazier Prep | 1 |
Garfield Park | 1 |
Gompers | 1 |
Goodlow | 1 |
Haley | 1 |
Harlan | 1 |
Harper | 1 |
Hearst | 1 |
Hendricks | 1 |
Henry Ford | 1 |
Hughes, Langston | 1 |
Infinity | 1 |
Jackson, Mahalia | 1 |
Jensen | 1 |
Joplin | 1 |
Kohn | 1 |
Lavizzo | 1 |
Leland | 1 |
Lewis | 1 |
Madero Middle | 1 |
Marine Academy | 1 |
Mason | 1 |
Mayo | 1 |
McCorkle | 1 |
McDowell | 1 |
McNair | 1 |
Morgan | 1 |
Morton | 1 |
Mt. Vernon | 1 |
Nash | 1 |
National Teachers Academy | 1 |
Noble Street - Golder | 1 |
Noble Street - Pritzker | 1 |
Noble Street - Rowe-Clark | 1 |
North River | 1 |
Oglesby | 1 |
Orozco | 1 |
Overton | 1 |
Owens | 1 |
Parker | 1 |
Parkman | 1 |
Penn | 1 |
Pershing East | 1 |
Pirie | 1 |
Pope | 1 |
Reed | 1 |
Robinson | 1 |
Rudolph | 1 |
Ryder | 1 |
School of Technology | 1 |
School of the Arts | 1 |
Shoop | 1 |
Songhai | 1 |
Southside | 1 |
Spencer | 1 |
Stagg | 1 |
Thomas | 1 |
Till | 1 |
Tonti | 1 |
UNO - Archer Heights North | 1 |
UNO - Marquez | 1 |
UNO - Paz Primary | 1 |
UNO - Tamayo | 1 |
UNO Charter High School | 1 |
Urban Prep - Englewood Campus | 1 |
Vanderpoel | 1 |
Von Humboldt | 1 |
Washington, Harold | 1 |
Wells | 1 |
Whistler | 1 |
Woodson | 1 |
Yale | 1 |
Yates | 1 |
Young, E.F. | 1 |